اعلامیه به مناسبت هفتمین سالگرد ایجاد
«انجمن اجتماعی دادخواهان افغان»

فعالیت های انجمن
از بالا به پایین: تظاهرات انجمن به مناسبت روز جهانی حقوق بشر،
نمایشگاه عکس «سیاهروز ششم جدی»

«انجمن اجتماعی داد خواهان افغان» در ١٤ اسد ١۳٨۶ با جمعی از خانواده های قربانیان در شرایطی تاسیس شد که جنایتکاران حاکم در قدرت کوچکترین صدای عدالت خواهی را در گلو خفه میکردند.
طی بیش از سه دهه جنگ در افغانستان، رژیم های حاکم بدترین جنایات را نسبت به مردم ما انجام دادند. نوکران روس خون هزاران هموطن آزادیخواه ما را در پولیگون های پلچرخی و ولایات به زمین ریختند، چنانچه سال گذشته انتشار «لست مرگ» حاوی نام ۵۰۰۰ تن از قربانیان جنایات آدمکشان خلقی و پرچمی بار دیگر مردم ما را به ماتم نشاند. بعد از به قدرت رسیدن تنظیم های جهادی و به جان هم افتیدن آنان، جان هزاران انسان بی‌گناه دیگر را گرفت؛ ویران ساختن کابل، چور و چپاول دارایی‌های عامه، کشتار ۶۵۰۰۰ کابلی، تجاوز بر زنان و دختران و صد ها نوع دیگر جنایت از دستاورد های چهار ساله حاکمیت آنان بود. لشکر جهل و جنایت طالبی به کمک مالی امریکا - عربستان و کمک تخنیکی پاکستان به میدان آمد تا با پیاده کردن سیاست زمین سوخته،‌ محروم کردن زنان از کوچکترین حق اجتماعی، حاکم ساختن فضای ترس و وحشت در میان مردم، آخرین داشته های مادی و معنوی ما را نابود سازند.

فعالیت های انجمن
فعالیتهای مختلف انجمن

بعد از فروپاشی طالبان و به قدرت رسیدن کرزی بوسیله امریکا، جنایت در افغانستان نه تنها پایان نپذیرفت بلکه اشکال دیگر جنایت ظهور کرد، درین ۱۳ سال ناقضان حقوق بشر، قاچاقبران مواد مخدر، مافیایی زمین و بدنام ترین جنایتکاران سه دهه ی اخیر بر سرنوشت مردم ما حاکم شدند. آنان تحت حمایت امریکا که زیر نام «دموکراسی»، «حقوق زنان» و «مبارزه علیه تروریزم» افغانستان را اشغال نمود، زندگی رویایی را برای خود فراهم نموده و مردم ما را در دوزخ روی زمین زندانی ساختند.

سیاهروزهای هفتم و هشتم ثور
نمایشگاه عکس به مناسبت سیاهروزهای
هفتم و هشتم ثور

بمباردمان کور نیروهایی امریکایی و ناتو هر روز از مردم ما قربانی میگیرد، قاچاق مواد مخدر افغانستان را در صدر لست سیاه تولید کنندگان آن قرار داده است، راکت های پاکستانی بی وقفه باشندگان کنر و هلمند را نشانه میگیرد، طالبان وحشی هر روز مانند ارگون جویبار خون بی گناهان را جاری می سازند، نا امنی به اوج خود رسیده و فقر گریبان گیر همه مردم است.

فعالیت های انجمن
یادبود انجمن از جانباختگان دوره سیاه خلق و پرچم
در پولیگون پلچرخی

انتخابات ۱۶ حمل و ۲۴ جوزا که بوی گند و رسوایی هایش جهانگیر شده، ثابت ساخت که چه کسی رئیس جمهور را درین کشور تعیین میکند.هر دو تیم که بدنام ترین افراد و ناقضان حقوق بشر در راس و قاعده اش قرار دارند، جز با تقلب و حمایت امریکا نمیتوانستند «برنده» شوند. چنانچه خوش باورترین افراد نیز به این نتیجه رسیده‌اند که، «برنده هر کسی باشد، بازنده مردم افغانستان است!»، هر دو تیم هیچ فرق ماهوی با هم نداشته، هر کدام در تلاش اند خود را فرمانبردارترین جمع برای امریکا نشان دهند. درامه انتخابات که بیش از شش ماه به درازا کشید، مردم را کاملا خسته و گیج ساخته و آینده تاریک تر ازین را در پی خواهد داشت.

فعالیت های انجمن
نمایش عکس به مناسبت «هفته قربانیان»

پس هموطنان عزیز، نباید فراموش کنیم که هیچ نیروی بیرونی برای ما صلح و رفاه آورده نمیتواند و هیچ دولت وابسته و مزدور نمیتواند خدمتگار مردم ما باشد. باید از تجارب کشورهای دیگر بیاموزیم، دست به دست هم داده بر ضد استبداد داخلی و تجاوز خارجی مبارزه نماییم تا به عدالت، آزادی و دموکراسی واقعی برسیم.

«انجمن اجتماعی دادخواهان افغان» یکبار دیگر خواست های خود را قرار ذیل بیان می‌دارد:

۱- ما خواهان برکناری فوری تمامی جنایتکاران دوران حاکمیت وطنفروشان خلق و پرچم، حاکمیت خون‌آلود تنظیم ها، دوران وحشت قرون وسطایی طالبان و دوران بعد از آن تا امروز، از وظایف دولتی شان هستیم.
۲- ما خواهان محاکمه تمامی متهمان به جنایت و خیانت سه دهه اخیر در یک محکمه باصلاحیت و بی‌طرف ملی و بین‌المللی می‌باشیم.
۳- ما خواهان قطع فوری کشتار مردم غیرنظامی به وسیله نیروهای امریکایی و ناتو هستیم و باید جنایات جنگی این نیروها به دادگاه‌های جهانی کشانیده شود.
۴- ما خواهان کشف تمامی گورهای دستجمعی کشف ناشده و بررسی جدی گورهای دستجمعی کشف‌شده در هر دوره‌ای از جنایت می‌باشیم.
۵- ما نامگذاری اماکن و جاده‌ها به نام جنایتکاران را شدیداً محکوم می‌کنیم و آن را توهین و بی‌حرمتی به خون شهیدان معصوم خود می‌دانیم.
۶- ما تقاضا داریم تا بنای یادبودی به نام ناپدید‌شدگان گمنام اعمار و محله‌ای به نام «مزار شهدا» ‌مختص گردد تا اجساد گورهای دستجمعی با اعزاز و اکرام در آن دفن گردند.
۷- ما از تمامی وطنداران خویش در سرتاسر افغانستان که برادران و خواهران، اقارب و عزیزان و جگرگوشه‌های خود را طی سی سال اخیر از دست داده اند تقاضا می‌نماییم تا با ما تماس گیرند و چگونگی شهادت و ناپدید شدن آنان را با ما در میان گذاشته در تلاش‌های ما به خاطر محاکمه عاملان فجایع سه دهه اخیر سهیم گردند.
۸- متحد شویم تا صدای ما رساتر و نافذتر گردد!

انجمن اجتماعی دادخواهان افغان
١٤ اسد ١۳٩۳ (۵ اگست ۲۰۱۴)
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
فیسبوک:‌ www.facebook.com/SAAJS.Afghanistan

 • داکتران.jpg
 • 12.jpg
 • داوود سرمد.jpg
 • صادق یاری.jpg
 • اجمل.jpg
 • یمین.jpg
 • selaman.jpg
 • شهید احسان الله.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • Template.jpg
 • شهید محمد نبی سفید چهره.jpg
 • شهید راضیه وزارت دفاع jpg.jpg
 • afghan_kids_killed_by_usa_in_kunar_7_april_2013.jpg
 • شهید ساحل.jpg
 • شهید عبدالستار کلکانی 1.jpg
 • 7.jpg
 • setayes_killed_in_iran.jpg2.jpg
 • قابله.jpg
Send Image